Koolmees weer op 1 in Den Haag? Doe mee met de Tuinvogeltelling

26 January 2024, 08:00 uur
Den Haag & Regio
mainImage

Hoeveel tuinvogels telt onze stad? Meten is weten. Vandaag en komend weekend kan iedereen weer mee doen aan de Nationale Tuinvogeltelling. De telling geeft inzicht in hoe het gesteld is met de vogels in Den Haag. Wordt de koolmees weer het meest geteld?

"Tuinvogels tellen is leuk om te doen. Het kost een half uurtje en is vooral heel nuttig", zegt stadsecoloog Martin van den Hoorn van gemeente Den Haag. "Vogels zijn een goede graadmeter voor de kwaliteit van de leefomgeving. Gaat het goed met de vogels, dan gaat het goed met het groen en dus met de stad. Als we weten hoe de vogels zich in onze tuinen ontwikkelen, kunnen we ze beter helpen en beschermen. Door elk jaar te tellen, zien de kenners veranderingen. Als er veel minder van een bepaalde soort wordt geteld, gaat er misschien wel een ziekte rond of is er iets mis zijn met de voedselvoorziening."

’s Morgens vroeg zijn vogels het meest actief en valt er dus het meest te tellen. Er is een Top-25 met tuinvogels met plaatjes om ze te herkennen. Op deze site lees je hoe de Nationale Tuinvogeltelling werkt. Heb je zelf geen goede plek om vogels te tellen? De Haagse stadsboerderijen organiseren telmomenten op en rond de stadsboerderijen. Kijk hier voor de agenda.

Haagse Tuinvogel Top 10

In 2023 deden in Den Haag 1.972 mensen mee met de Nationale Tuinvogeltelling en werden er 23.678 tuinvogels geteld. De koolmees werd het meest geteld, gevolgd door kauw en de houtduif. Onderaan de Haagse Top-10 staat de huismus, terwijl die landelijk juist het meest geteld werd.


Door: Hethaagsegroen.nl